به دلیل نوسان نرخ ارز، لطفا قبل از خرید نهایی جهت تایید موجودی و قیمت کالا با ما تماس بگیرید.
مزیت میکروفن با سیم

بررسی ویژگی های میکروفن بی سیم و با سیم

امروزه در انواع همایش‌ها و نشست‌ها، کنسرت‌ها، ضبط موسیقی و حوزه‌های بسیار زیاد دیگر، میکروفن یکی از مهم ترین و ضروری ترین تجهزیات برای برگزاری آنها به حساب می‌آید زیرا برای مثال در یک کنسرت اگر میکروفن نباشد و یا بی کیفیت باشد نه تنها حاضرین از موسیقی و صدای خواننده لذت نخواهند برد بلکه ممکن است گوش آنها اذیت شود و احساس نارضایتی کنند به همین خاطر امروزه شرکت‌های تولید کننده درصدد تولید بهترین و با کیفیت ترین میکروفن‌ها هستند از این رو در این مقاله می‌خواهیم با ارئه اطلاعات مفید در مورد میکروفن بی سیم و با سیم به شما در خرید بهتر این محصول کمک نماییم پس تا انتهای مطالب ما را همراهی کنید.

میکروفن بی سیم بهتر است یا با سیم
میکروفن بی سیم بهتر است یا با سیم

میکروفن بی سیم بهتر است یا با سیم؟

بررسی ویژگی‌های میکروفن بی سیم و با سیم

همانطور که از اسم میکروفن بی سیم و با سیم پیدا است یکی از مهم ترین تفاوت آن را می‌توان وجود و یا عدم وجود سیم دانست به همین دلیل این ویژگی بر روی نام گذاری آن نیز تاثیر گذار بوده است، میکروفن‌های بی سیم با نام دیگر وایرلس نیز شناخته می‌شود و به نوعی نسل جدید میکروفن‌ها به شمار می‌رود زیرا تا چند دهه گذشته تنها میکروفن‌های با سیم در بازار موجود بود و به دلیل آن که سیم آنها در برخی مواقع موجب بروز مشکلاتی می‌شد.

برای مثال برای خوانندگان برخی سبک‌ها که برای اجرا نیاز به حرکت و جنب و جوش بیشتری دارند مشکلات زیادی را بر روی صحنه ایجاد می‌کرد و همچنین در برخی همایش‌ها که از حضار در جلسه سوال پرسیده می‌شود، به سختی می‌توانستند میکروفن با سیم را به او برسانند، به همین دلیل تولید کنندگان نسل جدید میکروفن‌ها یعنی وایرلس را به بازار عرضه نمودند که مورد استقبال بی نظیری قرار گرفت البته این به معنای کنارگذاشتن میکروفن‌های با سیم نیست زیرا آنها نیز پیشرفته تر شده و امروزه نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اهمیت میکروفن بی سیم و با سیم

با توجه به صحبت‌های فوق بهتر است به طور اختصاصی به بررسی ویژگی‌های میکروفن بی سیم و با سیم بپردازیم. و بهتر است اول به سراغ خصوصیات میکروفن با سیم برویم.

مزیت میکروفن با سیم
مزیت میکروفن با سیم

مزیت میکروفن با سیم

خصوصیات و ویژگی های میکروفن با سیم به شرح زیر است:

تامین برق به وسیله سیم:

این نوع میکروفن‌ها برق مورد نیاز خود را به وسیله سیمی که در انتهای آنها قرار داده شده و از طرف دیگر به منبع الکتریکی برقی متصل است به دست می‌آورد. که این موضوع خودش مزایایی مانند عدم تمام شدن ناگهانی باتری و همچنین سخت بودن پیدا نمودن فرکانس در برخی مکان‌ها را نخواهد داشت.  امروزه مدل‌های جدید این نوع میکروفن‌ها دارای منبع ذخیره انرژی هستند. تا در هنگام قطع برق، مشکلات زیادی را به وجود نیاورد.

دارا بودن مدل های مختلف:

میکروفن‌های با سیم به مدل‌های مختلف با کاربردهای متفاوت تقسیم بندی می‌شود. که می‌بایست با توجه به نوع کاربرد و فضای مورد استفاده یک مدل را انتخاب و خریداری کرد. زیرا حتی برای هر یک از آلات موسیقی و موارد نیز میکروفن مخصوص آن طراحی شده است تا به بهترین نحو صدا را به گوش شنونده برسانند. اگر در هنگام خرید در انتخاب مدل مورد نظر خود شک و تردید داشتید می‌توانید با مشاوران فروش این محصول ارتباط گرفته و با آنها مشورت نمایید. تا بتوانید بهترین و مناسب ترین میکروفن با سیم را برای کار خود تهیه کنید.

کلاسیک بودن:

این مدل میکروفن‌های یک حالت کلاسیک و رسمی نیز دارند. به همین خاطر در برنامه و همایش‌هایی که تنها یک سخنران دارد بیشتر از نوع کلاسیک و یا همان با سیم استفاده می‌شود.

راهنما خرید میکروفن بی سیم
راهنما خرید میکروفن بی سیم

راهنما خرید میکروفن بی سیم

خصوصیات و ویژگی‌های میکروفن بی سیم:

امکان جابجایی راحت:

به علت نبود سیم و کابل امکان جابجایی آسان را در برنامه‌های مختلف برای افراد میسر می‌کند. و همین ویژگی آن باعث شده تا به میزان قابل توجه ای مورد توجه و استقبال زیاد قرار بگیرد. زیرا به کمک آن در برنامه و همایش‌های مختلف که همزمان چند نفر در آن سخنرانی می‌کنند و نیاز به میکروفن دارند دیگر مشکل کابل‌های اضافی به خوبی برطرف خواهد شد.

کم هزینه بودن :

به طور کل اگر بخواهیم قیمت مدل‌های میکروفن بی سیم و با سیم را با یکدیگر مقایسه کنیم به این نتیجه می‌رسیم که مدل‌های بی سیم قیمت پایین تری نسبت به مدل‌های با سیم دارند. البته این نتیجه گیری همیشه درست نیست. ممکن است در برخی از مدل‌ها قیمت مدل‌های با سیم بیشتر نیز باشد. اما اگر به دنبال یک مدل مناسب با قیمت کم هستید بهتر است در میان مدل‌های با سیم به جست و جو بپردازید.

تعمیر سریع:

در هنگام بروز خرابی و نقص در این نوع میکروفن‌ها با مراجعه به مراکز تعمیر وسایل الکتریکی با صرف هزینه بسیار اندکی می‌توانید به سرعت آن را تعمیر و یا در صورت نیاز قطعات آن را تعویض نمایید. البته توجه داشته باشید برای انجام امور تعمیرات به یک مرکز تخصصی مراجعه کنید. زیرا در غیر اینصورت ممکن است نقص‌های بیشتری نیز در میکروفن شما ایجاد شود که هزینه تعمیر را نه تنها کاهش نمی‌دهد بلکه آن را زیاد تر نیز می‌کند.

تامین برق مورد نیاز به وسیله باتری:

باتری‌های مورد استفاده در میکروفن بی سیم در بیشتر موارد با توجه به نوع و ویژگی‌های میکروفن ممکن است متغیر باشد. اما بهتر است همواره قبل از استفاده از شارژ بودن باتری آن اطمینان حاصل کنید تا با مشکلات احتمالی در حین استفاده رو به رو نشوید.

با توجه به خصوصیات میکروفن بی سیم و با سیم متوجه شدید که هر کدام از آنها ویژگی مخصوص به خود را داشته و مناسب برای استفاده در فضا و مکان مختلف می‌باشد پس در صورت تمایل به خرید ابتدا ویژگی هر یک را مورد توجه قرار داده و با توجه به نیاز خود یکی از آنها را انتخاب نمایید علاوه بر آن شما می‌توانید با مراجعه به سایت https://ecis.ir/  انواع مختلف هر یک را دیده و بعد از انجام مقایسه به دلخواه یکی را خریداری کنید.

دقت در خرید میکروفن

دقت در خرید میکروفن
دقت در خرید میکروفن

نکات مهم در هنگام خرید میکروفن بی سیم و با سیم

همانطور که در هنگام خرید هر وسیله الکترونیکی باید به یک سری از نکات توجه داشته باشید در هنگام خرید میکروفن بی سیم و با سیم نیز با توجه نمودن به نکات مهمی که در ادامه خواهد آمد. می‌توانید بهترین خرید را تجربه کنید بنابراین همواره نکات زیر را مد نظر قرار دهید.

این نکات بسیار مهم عبارتند از:

توجه به الگوی قطبی میکروفن:

الگوی قطبی همان میزان حساسیت میکروفن به صدا و میزان جهت یابی آن است. برای مثال مدل‌های میکروفن دوسویه می‌توانند انواع صداهای مختلف را از چپ و راست دریافت کنند. به همین خاطر اگر صدایی از قسمت رو به رو و یا پشت سر به آنها برسد توانایی دریافت آن را نخواهند داشت. برخی از میکروفن‌های دیگر می‌توانند صدا را از تمامی جهات دریافت کرده و صداهای محیط اطراف خود را بازتاب دهند. به همین جهت در هنگام خرید می‌بایست تمام به نوع و جهت دریافت صدا در میکروفن دقت داشته باشید. تا بعد از خرید با دشواری مواجه نشوید.

توجه به نوع فعالیت خود:

یکی از عوامل تعیین کننده در خرید میکروفن بیسیم و باسیم توجه به نوع فعالیت است. زیرا همانگونه که در قسمت‌های قبل به آن اشاره شد آنها با توجه به کاربردهای مختلفی که دارند به مدل‌های متنوعی طراحی و تولید می‌شوند. بنابراین ابتدا بهتر است حوزه فعالیت خود را مشخص کرده و متناسب با آن اقدام به خرید نمایید. به عنوان نمونه هرگاه برای تهیه پادکست می‌خواهید یک میکروفن مناسب تهیه کنید. بهتر است در میان مدل‌های ساده به دنبال آن باشید. زیرا خرید یک میکروفن گران قیمت و بسیار پیچیده برای کارتان مناسب نخواهد بود. اما اگر در حوزه موسیقی فعالیت دارید بهتر است به آپشن‌های آن دقت بیشتری داشته باشید.

توجه به کیفیت:

میزان کیفیت یکی از مهم‌ترین عواملی است که باید همواره آن را مد نظر قرار دهید. زیرا هرچه کیفیت میکروفن پایین باشد امکان نارسایی صدا به شنونده نیز بیشتر خواهد شد. و همین موضوع موجب کاهش میزان مطلوبیت فعالیت شما خواهد شد. به همین دلیل به شما پیشنهاد می‌شود قبل از خرید حتما چند مدل را با یکدیگر مقایسه کرده و از میان آنها بهترین را انتخاب کنید.

شناخته انواع طیف میکروفن:

برای آن که بدانید یک میکروفن از ویژگی‌ها و خصوصیات منحصر به فردی نسبت به مدل‌های قدیمی تر از خود برخوردار است باید ابتدا مدل‌های قدیمی‌تر را به خوبی بشناسید. به همین خاطر به شما توصیه می‌شود زمانی برای شناخته میکروفن‌های قدیمی بگذارید. تا بتوانید یک خرید عالی را تجربه کنید.

حال  که با نکات مهم در خرید میکروفن بی سیم و با سیم آشنا شده اید و قصد خرید این محصول را دارید می توانید به سادگی با مراجعه به سایت  https://ecis.ir/  انواع مختلف این محصول را مشاهده نموده، ویژگی‌های آنها را با یکدیگر مقایسه نمایید و در صورت نیاز از کارشناسان فروش نیز در زمینه انتخاب میکروفن مورد نظر خود مشورت کرده سپس سفارش خود را ثبت کنید تا در کوتاه‌ترین زمان به آدرس ثبت شده شما ارسال شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *